Film Montaj Nasıl Yapılır?

Farklı kaynaklardan alınan çeşitli ham görüntülerin istenilen sürelerde bölümlere ayrılarak çeşitli görüntü efektleri, seslendirme, müzik, üç boyutlu animasyon eklenerek birleştirilmesi ile yapılmaktadır.

Film Montaj

Montaj, lineer veya non-lineer adını verdiğimiz ve kabaca analog ve dijital yöntemlerle çekilen görüntülerin, sıralaması, bağlanması gerekli görsel eklentilerin yapılmasıdır.

Video Kaset Kayıtlarının CD’ye veya DVD’ye Aktarılması

Video ve kamera kasetlerinin CD’ye veya DVD’ye aktarılması profosyonel cihazlarla yapılmaktadır. Tüm VHS, VHS- CD, Beta Max, 8mm Analog ve Dijital Kamera kasetleri ve Mini DV kamera kasetleri CD’ye veya DVD’ye aktarılır.

 • Hi8, VHS, BETAMAX, MINIDV kasetlerini VCD ve DVD olarak kayıtları yapılır.
 • Video görüntülerinizin montaj işlemi yapılır.
 • Ses, görüntü, resim, yazı ve animasyon eklenir.
 • LOGO ekleme işlemni yapılır.
 • Jenerik hazırlama
 • Intro ve Tanıtım mediaları hazırlanır..

Özel Üretim USB Bellek Örnekleri

USB Belleklerin Çoğaltımını yapıyor ve firma logosu, firma bilgilerinizi basıyoruz. USB Bellek üzerinde Kullandığımız Baskı Tekniği USB Belleğinin yüzeyine göre farklılık Göstermektedir.

 

Usb Belleklerde Baskı harici özel üretimlerde yapılmaktadır. Bunlara örnek olarak yandaki resim galerimizdeki ufak resimleri tıklayarak daha net bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kullandığımız Baskı Teknikleri Ve Malzemelerimiz

 

Tampon Baskı : 4 renge kadar baskı yapılabilmekte fakat ideal ve sorunsuz bir baskı isteniyorsa bu baskı tekniğinde 2 renkten fazlası tercih edilmemelidir.

Damla Etiket : Bazı USB bellekler üzerindedDamla etiketle birlikte gelmektedir. Bu modellerin etiketleri sökülerek yerlerine yeni yapılmış damla etiket uygulanır.  Bu baskı türünde renk problemi yoktur.

 

Metal  Etiket : Bazı USB bellekler üzerinde metal  etiketle birlikte gelmektedir. Bu Modellerin Etiketleri sökülerek yerlerine yeni yapılmış Metal etiket uygulanır. Renk problemi metal üzerine dijital baskı uygulaması yapıldığı uygulamalarda bulunmamaktadır. Fakat metal etiket üzerine serigraf baskı uygulamalarında iki rengin üzerine çıkılmaması tavsiye edilir.

Blu-ray BD Çoğaltım – Üretim

“Blu-ray”, birçok teknoloji ve eğlence sektörü liderlerinin bir araya gelerek oluşturduğu topluluğun geliştirmek ve yeni jenerasyon optik medyaları belirlemek için yürüttükleri projedir. Blu-ray teknolojisinin tüm işlerinden Blu-ray Disc Association (BDA, Blu-rak Disk Topluluğu) sorumlu. Blu-ray gelişimine ortak olan firmalardan bazıları Apple, Dell, HP, JVC, LG, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sony ve TDK olarak sıralanabilir.


Blu-ray Disk çoğaltan DUBLICATOR cihazlarımızla 25 GB ve 50 GB Kapasiteli Blu-ray Diskleri kayıt edebiliyoruz.Hata kontrol yazılımları sayesinde hatalı yazılan veya fiziksel hata bulunan Blu-ray Diskler müşteriye ulaşmadan elenmiş oluyor.

Daha Ayrıntılı bilgi için Teknik ekibimizden bilgi alınız.

 

Blu-ray Disk teknolojisi yüksek kaydetme kapasitelesi ile daha kaliteli videoların saklanmasını ve dağıtılmasını amaçlıyor. 1920×1080 çözünürlükte progressive (ilerlemeli, tüm piksellerin aynı anda güncellenmesi) olarak iki saat uzunluğundaki filmler yüksek kalitede resim ve ses bilgisiyle bir tane BD’ye kaydedilebilmekte. Blu-ray Disk 25 GB ve 2 katmanlı 2 X 25, 50 gb kapasiteye ulaşmaktadır

Neden Üretim ? Ne Özelliği vardır ?

Çoğaltılacak medyalar fiziksel hasar kontrolü ardından içerik kontrolüne geçilir. İçeriğinde görülen tasarım veya yazılım hataları müşteriye bildirilerek giderilir hatasız medyalar kalıp için gönderilir.(CD & DVD İçeriğinin hazırlanması Video düzenleme , web tasarımı,  MULTIMEDIA CD  olarak firmamızda hazırlanabilmektedir . )
Üretimi yapılacak olan kalıp yuvasına yerleştirilir, POLİKARBONAT hammaddesi Sıcak Havaya Tabi Tutularak nemden arındırılır. 320 derece sıcaklıkta eritilerek kalıbın üzerine enjekte edilir. 50 tonluk bir basınç uygulamasıyla kalıba baskı yapar, bu baskı sırasında kalıp üzerinde kayıtlı olan bilgi CD veya DVD haline gelmiş POLİKARBONAT ‘a aktarılır, şeffaf görünümde olan CD ve DVD’ler bilginin lazer ışınları tarafından  okunabilmesi için alüminyum ile kaplanır. Ayrıca dış etkenlerden korunması içinde  CD ve DVD ‘ler koruyucu lak ile kaplanır. Optik Scanner yardımıyla üretim hatası kontrolü gerçekleştirilir.<

 • 5000 adet ve üzeri için tercih edilmelidir.
 • CD veya DVD’nin arkasında yanma izi görünmüyor istiyorsanız, üretim yapılmalıdır.
 • Gümüş görünümlü üretimi yaılmış CD veya DVD’nin ömrğ daha uzundur.
 • Haftalık 50.000 adet CD üretim işlemi yapılmaktadır.
 • İstanbul içinde adresinize kadar teslim edilir…
 • Serigraf baskı yapılmaktadır.

Mini CD Nedir, Neler için Kullanılır?

Kartvizit ve Standart CD arasında büyüklüğe (9cm*9cm) ve diğer CD’ler gibi otomatik  açılabilme özelliğine sahip interaktif CD’lerdir. Kartvizit CD’ye oranla biraz daha  büyük yuvarlak şeklinde olan Mini CD’ler 180  Mb alana sahiptir.

 

 • Mini Cd’nin alabileceği görüntü büyüklüğü maksimum 18 dakikadır.
 • CD üzeri baskılarını hazırlarken yapılacak olan çalışma 85mm. x 85 mm. olmalıdır.
 • Cd çalışma yapılırken orta göbek için beyaz veya farklı bir alan bırakılmamalıdır.
 • Günlük 12.000 adet CD çoğaltım işlemi yapılmaktadır.
 • İstanbul içinde 1000 adet ve üzeri işleriniz adresinize kadar teslim edilir…
 • Sticker ve serigraf baskı yapılmaktadır.

Kartvizit CD Nedir ? Neler için Kullanılır ?

Ufak, taşınabilirliği kolay ve hoş bir görünüme sahip olduğu için sıkça kullanılmaktadır. Tanıtım ve İnteractive cd amaçlı kullanılmaktadır. Kapasitesi 50 MB.’dır.

 • Kartvizit CD’nin alabileceği görüntü büyüklüğü maksimum 8 dakikadır.
 • CD üzeri baskılarını hazırlarken yapılacak olan çalışma 85 mm. x 63 mm. olmalıdır.
 • Cd çalışma yapılırken orta göbek için beyaz veya farklı bir alan bırakılmamalıdır.
 • Günlük 5.000 adet Kartvizit CD çoğaltım işlemi yapılmaktadır.
 • İstanbul içinde 1000 adet ve üzeri işleriniz adresinize kadar teslim edilir…
 • Üzerine sadece stciker baskı yapılmaktadır.

DVD Nedir? Boyutları ve İçeriği

DVD boyutu ise 4.8 GB veya 8.5 GB ‘tır. DVD, önceleri dijital video disc (dijital video disk) diye anılan daha sonra digital versata ile disc (dijital çok yönlü disk) olarak adlandırılan, gelecek nesil optik depolama teknolojisidir. CD boyutları;

 • DVD, sinema kalitesindeki video’yu, CD kalitesindeki Audio’yu ve bilgisayar bilgisini, sıradan CD-Rom’lardan daha hızlı ve fazla barındırabilmektedir.
 • DVD; ev eğlencesini, bilgisayar ve iş bilgilerini, zamanla, audio CD, kaset, lazer disk, CDROM ve video oyunu kartuşlarının yerini alarak, bir sayısal bilgi şeklinde depolamayı amaç eder.
 • DVD’nin elektronik şirketleri, bilgisayar donanım üreticileri , müzik ve film üreticileri tarafından çok geniş bir desteği vardır.
 • DVD çalışma yapılırken orta göbek için beyaz veya farklı bir alan bırakılmamalıdır.
 • Günlük 5.000 adet DVD çoğaltım işlemi yapılmaktadır.
 • İstanbul içinde 1000 adet ve üzeri işleriniz adresinize kadar teslim edilir…
 • Sticker ve serigraf baskı yapılmaktadır.

CD Nedir ? Boyutları ve Örnekler

CD (compact disc), küçük, taşınabilir, yuvarlak boyutlarda , elektronik kayıt, yedekleme, ses video saklamak ve bilgisayar verilerini sayısal bir formatta saklayabilen optik medyadır. CD boyutları;

 • 650 – 700 MB Standart CD, Standart bir CD’nin alabileceği görüntü büyüklüğü maksimum 64 dakikadır.
 • CD üzeri baskılarını hazırlarken yapılacak olan çalışma 122mm. x 122 mm. olmalıdır.
 • Cd çalışma yapılırken orta göbek için beyaz veya farklı bir alan bırakılmamalıdır.
 • Günlük 10.000 adet CD çoğaltım işlemi yapılmaktadır.
 • İstanbul içinde 1000 adet ve üzeri işleriniz adresinize kadar teslim edilir…
 • Sticker ve serigraf baskı yapılmaktadır.

CD-DVD Üzeri Baskı Tasarımları

1) Kurumsal Tanıtım CD leri Görsel diyalogun en etkili anlatım dili. Firmanıza özel A’ dan Z’ ye tanıtım filmi.

2) Kurum içi yönlendirme CD’ leri Özellikle kurumunuzun iç yapısındaki iletişimi sağlar. Yönlendirme CD’ leri; Merkezinize herhangi bir yerde bulunan bayilerinize, mümessillerinize açılan yeni bir departmanı tanıtmak veya yeni yöneticileri, değişen şirket politikalarını görsel olarak aktarmak için kullanılan son derece etkili ve çağdaş bir yöntemdir.

3) Digicard Özel Tasarım CD Rom’ ları – Digicard (business card) Rakiplerinizden bir adım öne geçmenizi ve teknolojik prestijinizi yansıtmanızı sağlayacak size özel tasarımdır. Normal kartvizit boyutlarında kesime sahip olan CDROM olmakla birlikte,sesli, görüntülü, müzikli, interaktif dijital imajınız.

4) Eğitim CD ‘ leri: Artık klasik metotların dışına çıkma zamanı! Kuruluşunuzda çalışan personelinizi eğitmek için ne kadar zaman, ne kadar para harcıyorsunuz? Ya da, yeni geliştirdiğiniz bir ürünü bayilerinize tanıtabilmek, işleyişini anlatabilmek için neler yapıyorsunuz? Uzmanlara göre; eğitimde ya da tanıtımda görsel anlatım, hafızalarda % 80 daha fazla etki etmektedir.

Web Tasarım

Başlangıçta tasarım dünyasındaki belki de getirisi en yüksek ve en fazla dönüşü sağlayan kalıcı reklamın en önemlisidir… Web tasarım yıllar geçse de adınızı internet ortamında gösteren, çok küçük meblağlara sizi reklam olarak tanıtan bir araçtır aslında.

“Web sayfası” denince akla gelen ve akılda kalıcı materyaller şunlardır;

 1. Renk uyumu
 2. Animasyon düzeni
 3. Doğru ve ulaşıma yönelik linkler
 4. İçeriği tam anlatan yazılar
 5. Düzgün ve kullanıcıyı sıkmayan formlar

İletişimin ve internetin bu kadar geliştiği ve geleceğin gerçek reklam alanı olan internet dünyasında bir web siteniz yoksa, tam anlamıyla reklam yapmış ve büyük bir şirket olarak görülmüyorsunuzdur. Bu anlamda web sitenizde olması gereken ve kullanıcıya sağlanabilecek kolaylıklar ise; arama motorları optimizasyonun doğru yapılması, site içeriğinde eklenen yazı, resim, flash animasyon ve renklerin kullanım şekli ile birlikte sonradan düzenlenebilecek biçimde hazırlanmasıdır. Klasik kaçan, “Biz size tasarım yapalım, siz seçin” mantığının dışında isteklerinizi ve beklentilerinizi anlatan tasarımlar daha iyi olacaktır.

 

“Web tasarım” nedir diye düşünmek yerine, ne için ve ne amaçla yapıldığı daha önemlidir. Bizler web tasarımın müşterinin isteklerini anlatan yazılar, formlar ve animasyonlardan olmasına özen gösteriyoruz. Kendimizi övmüyoruz. Bu işte neyin nasıl olduğunu iyi bilen, amaca değil hedefe yönelik işler yaptığımız için profoyonelliğin kavramını iyi belirlemiş sizi hedeflerinize ulaştırabilecek bir websitesi yapıyoruz.