Baskı

BaskıFirmamızda CD DVD Blu-Ray USB Bellek gibi ürünler üzerine baskı yapılabilmektedir. Kullandığımız baskı çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Dijital Baskı

Direk medyaların üzerine uygulanan bir yöntemdir. 1200dpi çözünürlükle yapılan baskılar da fotoğraf kalitesi elde edilir. En iyi baskı yöntemidir ve kalitesi diğer yöntemlerle karşılaştığında bariz şekilde farkedilmektedir.

 

Serigraf BaskıSerigraf Baskı

CD/ DVD’lerin üzerine doğrudan uygulanan yöntemdir. CD DVD baskı konusunda Dünya’da en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Bize iletilen üstbaskı çalışmasından renk ayrımı ile film elde edilir. Bu filmlerden ipek kalıplar üretilir. Herbir renk için ayrı bir ipek kalıp hazırlanarak makinaya bağlanır ve hassas ayarlar yapılırak tam otomatik makina tarafından cd üzerine beş renge kadar baskı yapılır. Kullanılan makine yüksek hassasiyette baskı kabiliyetine haizdir.

İki tip serigraf baskı vardır, CMYK, Pantone:CMYK Baskı, resim tarzı baskılarda kullanılan ve dört ana rengin üst üste basılmasıyla istenen görünümün elde edildiği baskı şeklidir. İstenirse Beyaz, zemin atılarak baskının kağıtta göründüğüne yakın bir görünüm elde edilebileceği gibi Beyaz zemin basılmaksızın daha parlak ve alımlı bir görüntüde elde edilebilir.Tercih tamamen kişisel zevke bağlıdır.

Pantone Baskı, kurumsal renkler ya da logo tarzı baskılarda renk karışımının hazırlanması suretiyle uygulanan yöntemdir.

Baskılı CDCD Sticker

Medya üzerine, ince bir hamurdan hazırlanan ve bir yüzüne dijital olarak baskı uygulanmış diğer yüzü yapışkanlı bir kağıt yapıştırılması yöntemidir. 1000 adetten az siparişler için uygundur. Ayrıca serigrafta iyi sonuç vermeyecek, çok renkli, tramlı ve özel renklerin kullanıldığı tasarımlar da tercih edilir.

Kullandığımız sticker oldukça kaliteli olup, herhangi bir hava kabarcığına fırsat vermeyecek şekilde yapıştırılmaktadır. Böylece stickerın cd dvd kullanıldıkça kalkma yapmasının, yırtılmasının önüne geçilmiş olur.